Dzieje się!

3 października 2023

Udział w spotkaniu podsumowującym „Inicjatywy w zakresie usług społecznych realizowane przez NGO”

W dniu 3 października 2023 roku w Toruniu wzięliśmy udział w spotkaniu podsumowującym „Inicjatywy w zakresie usług społecznych realizowane przez NGO” w ramach Poddziałania 9.3.2 Rozwój usług społecznych, Działania 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Osi Priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Nasze projekty: " Nic Strasznego!" i " Nic strasznego!!" zostały dobrze przyjęte i mogliśmy zaprezentować je jako wzór w ramach dobrych praktyk.

Inicjatywy w zakresie usług społecznych realizowane przez NGO
Inicjatywy w zakresie usług społecznych realizowane przez NGO

16 kwietnia 2023

Fundacja Sensorium wspiera osoby z autyzmem i ich rodziców poprzez artystyczne wydarzenie

W niedzielę zorganizowała artystyczne wydarzenie wokół spektrum autyzmu w Młynach Rothera. Impreza rozpoczęła się w niedzielę 16 kwietnia 2023 r. o godz. 16, a otworzył ją występ młodej bydgoskiej wokalistki jazzowej Adeli Konop. Na scenie towarzyszyły jej Weronika Majchrzak i Karolina Maleska, obie były w spektrum autyzmu i były podopiecznymi Sensorium. Po występie Adeli, rodzice podopiecznych fundacji wystawili spektakl "Pęknięcia zmysłów" wyreżyserowany przez aktorkę Emilię Piech. Tematem spektaklu były emocje i ich barwy. Imprezę uświetnił również wernisaż prac rodziców osób z niepełnosprawnościami, które powstały podczas zajęć w ramach projektu "Lustro" realizowanych dzięki Lokalnej Grupie Działania "Dwie Rzeki".


02 kwietnia 2023

Przemarsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu

Dodaj tu swój tekst nagłówkaW dniu 2 kwietnia odbył się przemarsz zorganizowany przez Fundację Sensorium z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W wydarzeniu wzięli udział osoby dotknięte autyzmem, ich rodzice, opiekunowie oraz terapeuci. Uczestnicy przeszli ulicami, niektórzy przebrani za kosmitów, a inni trzymając niebieskie balony i transparenty. Celem przemarszu było zwrócenie uwagi na fakt, że osoby z autyzmem są takie same jak reszta ludzi, mają zainteresowania i potrzeby takie same jak wszyscy.

Koncerty - plakat
Szwedziak - plakat

Kiermasz wiosenny dnia 6-7 kwietnia 2022 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy.

kiermasz
kiermasz
kiermasz
kiermasz
previous arrow
next arrow

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia 2022.

s1
s2
s3
s4
s5
s6
previous arrow
next arrow
Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świąteczny wyrobów i innych cudowności, który odbędzie się 4 grudnia 2021 r. przy ul. Chocimskiej 15 w Bydgoszczy. Zaczynamy o 12:00, zabawa potrwa do godz. 18:00.

Dzień dziecka 2021
Jarmark Świąteczny

5 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wspaniale się bawiliśmy!

Dzień dziecka 2021

Fundacja organizuje cykliczne wydarzenia związane z autyzmem, między innymi obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia każdego roku.

Fundacja organizuje cykliczny Bal Charytatywny, z którego datki przeznaczone będą na utworzenie i funkcjonowanie całodobowego ośrodka dla dorosłych osób z autyzmem.

Facebook
YouTube